Stolařství Mikéska: každou stavbu řešíme individuálně

Firma Stolařství Mikeska byla založena v roce 1999. Zabývá se kompletním vybavením interiérů rodinných domů, restaurací, prodejen a bytů a v neposlední řadě i výstavbou dřevostaveb. Vše na míru a přání zákazníka.

V současné době je velkým trendem výstavba dřevostaveb. Je to hlavně z důvodu velmi rychle výstavby a použití přírodou obnovitelných materiálů. „Nemalým faktorem je taktéž zdravý životní styl, o který se naše firma opřela. To znamená, že se snažíme používat pouze přírodní a osvědčené materiály. V současné době máme dva systémy výstavby: Systém Agepan a Systém Naturwool,“ říká k dřevostavbám majitel firmy Miroslav Mikéska.

Systém Naturwool je založen na klasické rámové kontrukci dřevostavby, kde je použita jako izolace vata Naturwool. Tato izolační vata je vyrobena z ovčí vlny, a to přírodním způsobem. Její výhody vyplývají právě z jejího původu: vlna je přírodní, obnovitelný a trvale udržitelný materiál. Je plně bezpečná na dotek, což ji dělá ideální pro aplikaci, nemá vliv na oči a kůži. Ovčí vlna je plně prodyšná s maximální schopností absorpce a následného uvolňování vlhkosti, přitom neztrácí tepelné a izolační vlastnosti narozdíl od klasických skelných vat, je nehořlavá. Vlna také pohlcuje škodlivé látky obsažené ve vzduchu formaldehydy a jiné oxidy a díky své stálé pružnosti se neslehne po celou dobu životnosti izolace. „Na přání zákazníka lze ale taktéž použít izolační skelnou vatu,“ říká Mikéska.

U obou systémů lze použít jako fasádní prvek omítka, odvětraná fasáda nebo dřevěný obkladový materiál jako je imitace valašského a kanadského srubu.

V nabídce firmy je také imitace valašských roubenek a kanadských srubů. „Vyrábíme, prodáváme a montujeme dřevěný obklad, který věrně imituje skutečné masivní roubení nebo sruby z kulatiny. Naše obklady se můžou použít jak do interiéru, tak především do exteriéru na obkládání chat, dřevostaveb, zděných staveb, různých přístřešků a kdekoliv jinde, kde to technické možnosti dovolují,“ dodává Miroslav Mikéska.

Copyright © 2015 RETEL GROUP s.r.o.

KONTAKT:

Stolařství Miroslav Mikéska
Horní Lideč 294
756 12 Horní Lideč
Tel.: +420 734 207 792
http://www.stolarna-mikeska.cz/