Nejkrásnější květiny v květnu

Convallaria majalis
Convallaria majalis

Několik květin vyniká svou krásou a často jsou spojovány s tímto obdobím:

1. Koniklec (Anemone nemorosa)

Koniklec je jednou z prvních jarních květin, která se objevuje na lesním podrostu v květnu. Jeho jemné bílé květy s fialovými odstíny vytvářejí kouzelnou atmosféru v lesních porostech.

2. Konvalinka (Convallaria majalis)

Konvalinka je další typickou květinou května v České republice. Její drobné bílé květy vyzařují sladkou vůni a často se vyskytují ve stínu lesů nebo ve vlhkých zahradách.

3. Šeřík (Syringa vulgaris)

Šeřík je oblíbený keř kvetoucí v květnu, jehož vonné květy přitahují mnoho lidí. Jeho různé odrůdy nabízejí širokou škálu barev a kvetoucí šeříkový keř přináší do zahrad krásu i nádhernou vůni.

4. Šafrán (Crocus)

Šafrán je typickou jarní květinou, která kvete v květnu a ozdobuje louky a zahrady svými nádhernými květy. Jeho sytě fialové, bílé nebo žluté květy jsou vítaným signálem jara.

5. Koniklec (Leucojum vernum)

Další krásnou květinou, která se v květnu objevuje v České republice, je koniklec jarní. Jeho bílé květy s jemnými zelenými skvrnami jsou nádherným doplňkem do zahradních trávníků nebo podrostu v lesích.

Tyto květiny jsou jen několik příkladů toho, co může kvést v květnu v České republice, a každá z nich přináší svou vlastní jedinečnou krásu a atmosféru do přírody. Každý z nich je krásným symbolem příchodu jara a obnovy přírody po zimě.