Ateliér Abakuk: vyřezávané sochy

Ateliér Abakuk

Chcete si dům, byt či zahradu zkrášlit něčím opravdu originálním? Chcete si udělat radost a vyzdobit si zahradu či interiér krásnou sochou, nebo udělat radost přátelům a pořídit jim stylový a originální dárek? Pak využijte nabídky ateliéru Abakuk.

V nabídce ateliéru Abakuk najdete jak krásné vyřezávané sochy, tak dřevěné zahradní a jiné doplňky. Na ateliér se můžete obrátit také v případě, že máte zájem o stavbu dřevěného srubu. ‘Jsme schopni velice rychle a pružně reagovat na objednávky zákazníků. Navíc s každou objednávkou obdržíte podrobný popis týkající se impregnace, vhodného umístění sochy, údržby a dalších potřebných informací,’ říká dále k nabídce Jaroslav Pecháček, majitel ateliéru Abakuk.

Kdo je ‘abakuk’?

Za ateliérem Abakuk stojí manželé Pecháčkovi. Sochař a řezbář Jaroslav Pecháček se řezbařině věnuje již 15 let. Specializuje se na řezbu dřevěných soch výhradně motorovou řetězovou pilou, kterých má v současné době šestnáct. K dokonalému zvládnutí motorové pily mu dopomohla dvanáctiletá praxe v těžbě dřeva.

Za svoji kariéru absolvoval několik desítek sochařských sympozií u nás i v zahraničí, vyřezal více než 1200 soch. Úspěšně se zúčastnil soutěže ‘Česko-Slovensko má talent 2012’, která proběhla současně na TV Prima a TV JOJ, kde vyřezal motorovou pilou během čtyř minut tvář starce. Je držitelem dvou českých rekordů v rychlořezbě motorovou pilou a světového primátu v řezbě dvěma motorovými pilami současně. Je první a zatím jediný řezbář na světě, který tuto techniku řezby soch ovládá, navíc v rekordním čase, který je zapsán v knize rekordů.

ateliéru Abakuk společně s Jaroslavem Pecháčkem tvoří i jeho žena výtvarnice Marie Pecháčková. Několik let se specializovala na malbu olejem na dřevo a v loňském roce tuto činnost rozšířila také o řezbu soch motorovou pilou. Je jedna z mála žen u nás, která pro svoji práci tento nebezpečný nástroj používá. ‘Již více než sedm let společně s manželem také organizuji výtvarná a sochařská sympozia po celé republice a nyní se společně těchto akcí i aktivně účastní,’ říká Marie Pecháčková.

Manželé Pecháčkovi kromě výtvarné činnosti provozují i hostinec Na Rychtě s galerií, kde se mimo jiné konají i nejrůznější akce spojené právě s jejich zajímavými aktivitami. Jednou z takovýchto akcí je například ‘Řezbářský kurz – řezba motorovou pilou’.

Copyright (C) 2015 RETEL GROUP s.r.o.

Kontakt:

Ateliér Abakuk – Jaroslav Pecháček

U Rychty 58

788 33 Hanušovice

Tel.: + 420 605 947 069

E-mail: drevenesochy@abakuk.cz

http://www.abakuk.cz

Hostinec Na Rychtě, ubytování Na faře – Pecháčková Marie

U Rychty 58

788 33 Hanušovice

Tel.: +420 733 577 225

E-mail: drevenesochy@abakuk.cz