Jaké pomocníky budete potřebovat po zimě na zahradu? A jak vybrat ty nejlepší?

Jaro je tady. A to znamená, že se příroda postupně probouzí k životu. A to je ten pravý okamžik pro každého zahrádkáře, jelikož musí začít s nezbytnou péčí o zahradu. A co k ní bude potřebovat?

Vertikulátor
V poslední době velmi oceňovaný pomocník. A to hlavně v souvislosti s naším trávníkem. Ten může být snadno provzdušněn, stejně jako jsou celkem jednoduše odstraněny zbytky staré trávy. Vertikutace tak má velmi pozitivní vliv hlavně na to, aby se vláha a první hnojivo dostalo tam, kam má. A aby tráva začala růst mnohem rychleji.

Sekačka
Než trávník dosáhne požadovaného vzhledu, bude to nějaký čas trvat. S tím souvisí i pravidelné sekání, díky kterému odstraníme starší kusy trávy a tím zajistíme růst čerstvé vegetace. Ne každá sekačka je ale stejná. Při výběru té pravé pomůže test sekaček. Roli by mělo hrát to, zda bude elektrická či benzinová, stejně jako šíře záběru, velikost koše, nebo zda má instalovaný pojezd, který doporučujeme každému.

Nářadí na údržbu dřevin
I stromy je třeba důkladně připravit na budoucí růst. Jak? Samozřejmě tím, že je důkladně zastřihneme, díky čemuž podpoříme jejich aktivnější růst. Stejně, jako se při údržbě trávníku spoléháme na nejprodávanější elektrické vertikutátory, se i zde můžeme spoléhat na elektřinu. Na tu může být třeba křovinořez ideální na živý plot, nebo motorová pila, která je ideální na klasické ovocné stromy, které mají silnější větve.

Tlakové myčky
K čemu potřebujeme je? Samozřejmě k tomu, abychom mohli jednoduše připravit třeba náš zahradní nábytek, stejně jako abychom důkladně očistili a omyli dětský koutek. I zde je dobré vybírat obezřetně a vsadit na nejprodávanější tlakové myčky. Pokud při výběru něco hraje roli, je to hlavně jejich výkon, ale třeba i pořizovací cena, stejně jako například i celková údržba a náklady spojené s jejich provozem.

-PR sdělení-