Jak pečovat o trávník v březnu

Trávník v březnu
Trávník v březnu

Na změklou a vodou nasáklou plochu raději nevstupujte, otisky bot by se velmi těžko zacelovaly. Pouze v případě, že objevíte pod sněhem ještě spoustu spadaného listí z loňska, můžete ho opatrně shrabat, ale pouze za suchého počasí. Jinak je také dobré si nasadit na boty prkénka nebo horské sněžnice, tím trávník nepoškodíte.

Jak pečovat o trávník v březnu

Jarní slunce se postaralo o dokonalé probuzení trávníku?

Jestliže jste během podzimu trošku zaháleli, nebo vás sníh zaskočil dřív, než jste očekávali, nastal vhodný čas trávník provzdušnit. Zvolte si speciální prořezávací hrábě nebo vertikutátory a provzdušňujte. Zvolení zahradní pomocníci se postarají nejen o dostatečný přísun kyslíku a živin až ke kořenům, ale zajistí i odstranění mechu a některých plevelů. Dále nezapomeňte trávník podle potřeby přihnojit.

V době, kdy budete mít za sebou první sekání, posekanou trávu nikam nevyhazujte, ale využijte ji k přikrytí půdy například kolem nově vysazených růží, okrasných dřevin a trvalek.

Vylepšování půdy

Právě nemáte na zahradě do čeho píchnout? Zkuste zjistit kvalitu vaší zeminy. Speciální sada vám provede rozbor půdy, nebo pošlete vzorek do laboratoře. Může být příliš suchá, tvrdá, písčitá a bude co vylepšovat. Podle výsledku pak můžete své oblíbené zahrádce dodat vše, co ji chybí k tomu, aby dobře rodila, nebo aby na ní rostliny pěkně rostly a kvetly.
Jestliže plánujete vysít nový trávník, počkejte až do poloviny dubna.