Roubované okurky – jdeme roubovat

roubované okurky
roubované okurky

Uběhlo 4-5 týdnů od zasazení semínek a přichází čas roubování.

Roubované okurky – jak na to?

roubujeme okurky
roubujeme okurky

Já jsem zvolila metodu roubování mezi děložní lístky. Toto mi přijde jednoduché, dělalo se mi to jednodušeji než naříznutí a spojení dvou rostlin (tento způsob se nehodí pro přípravu za oknem, předpěstované rostlinky jsou dlouhé, vytáhlé a stonky ne příliš silné, tedy naříznutí do poloviny většinou nebylo možné).

Nejprve jsem si připravila nářadí – seřízla jsem si špejli tak, aby z ní byl ostrý klínek. Dýni jsem odlomila rostoucí vrchol mezi děložními lístky, připravenou špejlí jsem ještě vyřízla zbylý kousek vrcholu.

roubujeme okurky
příprava nástrojů
roubujeme okurky
roubujeme okurky

Odřízla jsem si okurku, kterou jsem pod děložními lístky seřízla také do klínku. Takto seříznutou okurku jsem vložila do vzniklého otvoru po vylomeném vrcholu v dýni. Pak jsem si uřízla proužek potravinové folie, kterou jsem dýni pod děložními lístky omotala.

Všechny naroubované okurky by měly zůstat ve 100% vlhkosti, aby mohly srůstat. Takže je nejlepší malý skleníček, přiklopit je sklenicí, nebo celé schovat do podomácu vytvořeného skleníčku.

roubujeme okurky
roubujeme okurky

A teď je jen rosit a přát si, aby se jim dařilo.

Nejsem žádný expert, vloni mi nakonec rostly jen tři rostliny, takže budu ráda za jakoukoliv radu či nápad, co se osvědčilo vám!!