Ostřice ICE DANCE

Tato ostřice je jednou z nejhezčích stálezelených trvalek na trhu vůbec. Řadí se mezi trávy, i když botanicky to není úplně pravda. Má lesklé, tuhé, pevné listy, v základu tmavě zelené se širokým, krémově bílým lemem při krajích. Roste jako úhledný trs, nevytváří plevelné odnože přes celý záhon.

Pro dobrý růst potřebuje neustále vlhkou zem, takže ji určitě zamulčujte. Zakořeněné rostliny zvládají dočasně i mírné zamokření. Dopřejte jí živnou půdu.

Co se názvosloví týče, dříve byla zařazena jako carex morrowii, což jsou ostřice původem z Nového Zélandu, které v Evropě nejsou spolehlivě mrazuvzdorné. Vzhledem k faktu, že se v tomto případě jedná o velmi odolnou odrůdu, botanici od označení morrowii upustili a používá se pouze kultivarové jméno Ice Dance (jako kříženec).

V našich podmínkách je výborně mrazuvzdorná. Pouze doporučujeme sázet do polostínu nebo zimního stínu, aby ji dlouhodobé zimní a silné jarní sluníčku při zamrzlé půdě nepálilo listy a zůstala krásně vybarvená. Po zimě můžete nehezké listy odřezat. Plně mrazuvzdorná do cca -27°C.