Nejmenším dětem bude asi plně vyhovovat pískoviště, kde budou stavět hrady, pyramidy, plácat bábovičky nebo přesívat písek. Zakoupit se dá jako předpřipravená skládačka například v OBI, ale kdo má rád manuální tvořivou práci, pískoviště si jistě zvládne složit sám podle svých potřeb s pomocí obroušených prken. Možná se jim práce s dětským plastovým nářadíčkem natolik zalíbí, že vám budou při zahradničení šikovnými pomocníčky.
Dětský zahradní koutek může samozřejmě s věkem dětí růst. Starší děti určitě potěší malá prolézačka se skluzavkou, přičemž skluzavka se dá samozřejmě pořídit i samostatně. Také u houpaček máte na výběr více možností: pružinové, závěsné pro jednoho nebo pro dva, pákové houpačky nebo zahradní lavičkové houpačky. Pokud vám nevadí, že ztratíte děti na chvíli z dohledu, pořiďte jim hrady s dlouhými chodbami nebo samotné mobilní tunýlky.
Odrostlejší děti, ale i dospělí se můžou výborně vydovádět na zahradní trampolíně. Děti si na ní rozvinou své motorické schopnosti a dospělí se odreagují od každodenních starostí.
Kapitola sama pro sebe jsou zahradní jezírka. Pozorovat život a dění v jezírku, ale i čilý ruch kolem něj je skvělou možností, jak si přenést alespoň malý kousek pulzující přírody na vaši zahrádku. Ať už jsou to rybičky, rozkvetlé lekníny nebo motýli a vážky, kteří se přiletí z jezírka napít, všichni upoutají pozornost dětí i dospělých. Je jen na vás, zda si vyberete nádrž neboli hotové jezírko či fóliové jezírko. Hotová jezírka se hodí do menších zahrad, protože mají pouze omezenou velikost. Fóliová jezírka poskytují větší životní prostor pro ryby i rostliny, na druhou stranu jsou náročnější na stavbu. Atmosféru vaší soukromé tůňky si můžete zkrášlit dokoupením tvarovaných prvků pro instalací vodotrysků a vybudování potůčků nebo malých vodopádů.