Důležité nářadí na zahradu

Důležité nářadí na zahradu – máte vše potřebné?

  • Rycí vidle se hodí místo rýče na hodně zaplevelených místech. Půdu jednoduše vytřepete a plevele se příliš nerozdělí. Pokud se těžká a mokrá půda lepí na rýč, pak je rovněž zvolte, rytí půjde lépe. Dělte jimi trsy trvalek, protože jsou šetrnější ke kořenům.
  • Lopata a lopatka přesune zeminu nebo plevel a listí, kam potřebujete.
  • S hráběmi lehce odstraníte zbytky na půdě, urovnáte si zryté plochy, upravíte trávník a připravíte místo k sázení. Hrábě pomohou při sušení a obracení sena. Prodávají se o různých šířkách a počtem hřebů.
  • Sázecí lopatka a kolík jsou dva pomocníci k sázení a přesazování rostlin.
  • Motyčka okope, vykope, zkypří a odplevelí.
  • Konev s kropítkem se využije všude k zalévání. Ne příliš pohodlné jsou s kruhovým průřezem, k lepším patří oválného tvaru.
  • Do kolečka naložíte a odvezete, co zrovna potřebujete nebo naopak čeho se chcete zbavit.

zahrada-728x90.jpg
Do začátku postačí pár základních kusů. Výbavu si můžeš pomalu rozšiřovat. Existuje mnoho dalších pomůcek, například zahradní hadice, vytrhávače plevele, sekačky trávy, traktory, pily, zahradnické nůžky a mnoho dalších.

Pozor: V obchodě si vybrané pomocníky potěžkejte a podržte. Žádné těžké a nepohodlné neberte!



Jak pečovat o nářadí na zahradu?

Nářadí poslouží po mnoho let, pokud o něj budete pořádně pečovat. Hlavně ho ukládejte do sucha, pod střechu a nikdy nenechávejte na dešti. S rozvikalným, rezavým nebo tupým rýčem si zažijete utrpení.

Naskákají puchýře od dřevěných násad či držadel, protože vystaveny větru, dešti hrubnou. Vždy nářadí očistěte od hlíny a jiných odpadů. Pokud máte kovové a ne z nerezavějící oceli, potřete kovové části olejem proti zrezivění.