Campsis -stromek-tree form- TARANTELLA” trubač”

Tarantella je kříženec trubače severoamerického a italského, jehož výsledkem se stala rostlina s velkými, červenými květy, uspořádanými ve vzpřímené latě. Když květ porovnáte s ostatními již známými druhy, zjistíte, že je velmi podobná kultivaru Madame Galen, snad jen o něco sytěji červená. Výhodou této nové selekce jsou ale krátké a pevné nové výhony, díky kterým se rostlina výborně hodí k pěstování jako keř nebo na kmínku s korunkou, která svými větvemi nepadá k zemi, ale drží tvar. Vykvétá na začátku prázdnin a pokračuje až do mrazů, pokud má dost poupat.

Opadavé listy jsou lichozpeřené, tmavě zelené, lesklé a velmi atraktivní. U trubače je nezbytný každoroční stříhání zjara po mrazech. Sestříhněte korunku na 2 až maximálně 3 pupeny loňských větví. Raší pozdně, mnohdy až ke konci dubna. Protože trubač kvete pouze na koncích nových výhonů, je žádoucí mít těch výhonů co nejvíce. Pokud chcete mít brzo bohatou korunu a oželíte kvetení v jednom roce, můžete jej zastříhnout ještě jednou (maximálně 2x) během léta a to vždy za druhým nebo třetím párem listů. Tím si zajistíte bohaté větvení pro další roky při zachování silných větviček. Stromkové varianty potřebují pevnou oporu během celého života (klasickou trojnožku jako vysoké stromy).

Zem potřebuje mírně vápenitou, dobře odvodněnou, nedoporučujeme kombinovat s keři či stromy, které sázíte s rašelinou. Má dužnaté kořeny, které si poradí s dočasným nedostatkem závlahy, takže pozor na přelití, mohly by je napadnout plísně. Prodáváme POUZE ROUBOVANCE, které pokvetou již v roce prodeje. Doposud vyzkoušená mrazuvzdornost je do -24°C, ale předpokládá se, že zvládne ještě o několik stupňů silnější mráz.