Robinia x slavinii (Robinia x margaretta) CASQUE ROUGE” akát”

Francouzsky znějící jméno kultivaru Casque Rouge nabízí pravou podívanou – sytě růžové až nachově purpurové motýlovité květy uspořádané do hustých hroznů, dlouhých 15-20 cm. Poprvé vykvétá v polovině jara a v létě někdy sám remontuje (tu a tam udělá pár menších květů). Eventuálně se tomu dá pomoci tím, že v červnu, po prvním kvetení, rostlinu zastříhnete. Akát narůstá během celého roku a kvete i na nových výhonech, takže si zajistíte další várku květů i během léta.

Listy jsou klasicky akátové, lichozpeřené, středně zelené barvy. Akátům přirůstají nové větve a listy až do podzimu, takže strom má neustále svěží zeleň až do opadu listů. Koruna je lehká, světlo-propustná, široce pyramidální a vcelku pravidelná. Tato odrůda zřídkakdy přeroste výšku 8m. Díky světlé koruně můžete i pod ním pěstovat jiné dřeviny.

Dává přednost propustným a chudším půdám, po dobrém zakořenění snáší i sucho. V mokré a těžké půdě má minimální šanci na přežití. Vyvázání kmene do tzv.trojnožky je u akátu nutné na min.3 roky od výsadby, protože jeho dřevo je křehké a ve vetru by se mohl polámat. Plně mrazuvzdorný do min. -34°C.