Jak na BIO GOLEM

Umyvadlo už zase téměř neodtéká a vařící voda s téměř půllitrem přípravku na mytí nádobí nepomáhá. „Co s tím?“, ptáte se sami sebe a chystáte se udělat to poslední – zavolat instalatéra. Možná ale úplně zbytečně. Jedinými pomocnicemi v této situaci totiž mohou být docela obyčejné bakterie obsažené v tzv. bio-enzymatických přípravcích.

„Všechny kmeny bakterií obsažené v bio-enzymatických přípravcích se běžně vyskytují v půdě a nejsou geneticky měněné či jakkoli upravované,“tvrdí Ing. Jiří Beránek, vedoucí odboru vývoje a kontroly výrobního družstva Druchema. Miliardy bakterií v roztoku Bio Golem P podpořené unikátní kombinací enzymů začnou okamžitě po „vypuštění“ stravovat organické látky usazené v potrubí. A vzhledem k obrovskému apetitu neskončí dřív, dokud mají co jíst. Při pravidelném užívání se navíc v potrubí rozmnoží a dále jej samočinně čistí, chrání od nových nánosů a zabraňují vzniku nepříjemných pachů. Vlastní odpadní potrubí však Bio Golem P v žádném případě nepoškodí, jako jiné agresivní přípravky, protože nemá korosivní účinky ani neobsahuje žádné agresivní látky.

Rozhodnete-li se tedy bakterie do potrubí preventivně, či již do své špatně odtékající či ucpané vany, výlevky, gule, záchodové mísy či mušle nasadit, začněte takto: Nejprve nechte potrubím protékat asi půl minuty teplou vodu. Přípravek protřepejte, nalijte ho do odpadního otvoru a spláchnete přibližně půl litrem vlažné vody. Obvykle postačí 90 až 120 ml přípravku, které aplikujete na noc, kdy vodu příliš nepoužíváte. Pro dokonalou práci totiž bakterie potřebují 6 až 8 hodin času. Pokud je potrubí silně zanesené, opakujte „terapii“ několik večerů za sebou. Poté stačí, budete-li potrubí udržovat v čistotě preventivními dávkami 60 ml přípravku dvakrát měsíčně. Nekombinujte jej ale s žádnými dezinfekčními prostředky, louhy či kyselinami. Ty by bakteriální ochránce vašeho potrubí bez milosti a okamžitě zabily. A nejen to. Tyto agresivní látky jsou nejen neekologické, ale mohou při dlouhodobém používání narušit samotné stěny potrubí.

Bio Golem P neobsahuje žádné zdraví škodlivé bakteriální kmeny, kyseliny, louhy, fosfáty či další ekologicky nevhodné látky. Byl schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Bio Golem S – bakterie v prášku do septiku a žumpy.
Máte rodinný domek, chalupu či chatu na vsi bez kanalizace a čističku odpadních vod zatím možná jen plánujete? Pak určitě víte, že plnější žumpa, septik či suchý záchod přináší spolehlivé zprávy o počasí. Jakmile se blíží déšť, „cítíte to“. A pokud dlouho neprší, musíte se spolehnout na svou paměť a pečlivé pravidelné kontroly. I na vývoz odpadních vod se totiž nějakou dobu čeká. A samozřejmě také něco stojí. Jiné to ovšem je, pořídíte-li si domů ty správné, cíleně vyšlechtěné bakterie.

„Bio Golem S je směs vybraných a speciálně vypěstovaných kmenů bakterií, které rozkládají organické látky,“ vysvětluje Ing. Jiří Beránek, vedoucí odboru vývoje a kontroly výrobní firmy Druchema. Když se bakterie setkají s vodou obsahující organický odpad, „probudí se“, začnou produkovat specifické bílkoviny (enzymy), které dokážou rozkládat jiné bílkoviny, škrob, uhlovodany, živočišné a rostlinné tuky, papír a další odpadní materiály. Tráví rychle, a proto jsou velmi účinné. Nejen že odstraní zápach, ale také výrazně prodlouží interval vyvážení tuhého obsahu septiku či žumpy. Snižuje totiž hromadění pevných nežádoucích organických látek, kalů a tvorbu pěny. Odpadní vody lze bez jakýchkoli obav použít jako hnojivovou zálivku pro květiny či zatravněné plochy, která doplní mikroorganismu zlepšující drenážní vlastnosti půdy.

Protože jde o bakterie v prášku, musíte je před použitím oživit. Není to nic složitého – potřebné množství stačí rozmíchat ve vlažné stupně (35 až 45 stupňů Celsia), nechat půl hodiny v klidu, vylít přímo do septiku, či do odpadu nebo toaletní mísy a spláchnout. Nejhladovější jsou bakterie při teplotách od 20 do 40 stupňů Celsia, ale dobře tráví už od 5 stupňů Celsia. Bio Golem S je vhodný i pro použití v domovních čistírnách odpadních vod.

„Pokud s bakteriemi začínáte, odstartuje jejich působení jednorázovou dávkou 100 gramů na 1m3 odpadní hmoty,“ doporučuje Ing. Beránek a dodává: „Po sedmi dnech zvyšte množství na 200 gramů a aplikujte ji po dobu tří týdnů. Poté již stačí, když se vrátíte k startovacímu množství a spláchnete-li je do septiku jednou za měsíc. Mějte na paměti, že jakékoli dezinfekční prostředky, které obsahují chlor, louh či bělící přípravky bakterie zabijí, a proto například na čištění toalet používejte přípravky, které tyto látky neobsahují. Což je dnes již na trhu většina dezinfekčních přípravků.“

Bio Golem S neobsahuje žádné zdraví škodlivé bakteriální kmeny, kyseliny, louhy, fosfáty či další ekologicky nevhodné látky. Byl schválen Ministerstvem zdravotnictví ČR.

Bio Golem S zakoupíte jak v praktické 100 g krabičce, tak v úsporné 1 kg pixle, která vám vystačí na více použití.
Ušetřete za vývoz septiku a ušetřete za použití vody. Zalévejte trávník, stromy a keře vodou ze septiku.
Nejen, že ušetříte za vodu, ale ještě pohnojíte zbylými enzymy vaši zahradu.