Rubus idaeus – maliník

maliník
maliník

Maliník Autumn Bliss je pozdní odrůda červených malin výborné chuti a hojných výnosů. Pokud staré výhony na podzim odříznete, plodí na nových výhonech a to přibližně od srpna až do prvních mrazů. Pokud některé loňské výhony necháte, budou plodit také a to již od konce června, takže si prodloužíte období sběru plodů. Toto je možné spíše u starších, dobře zakořeněných rostlin, které mají dost síly spolehlivě kvést na starých i nových výhonech. Plody jsou středně velké až velké, nasládlé a aromatické, při plném dozrání tmavě vínové.

Malling Promise je ranná odrůda bohatě plodícího maliníku. Plody jsou sytě růžově červené, lehce protáhlé, pevné, aromatické a středně sladké chuti. Je odolná běžným chorobám a dobře snáší chudé půdy.

Himbo Top® je v poslední době čím dál populárnější, neboť nese vysoké výhony od poloviny léta do podzimu. Plodí na nových výhonech, takže na podzim po sklizni všechny výhony, které plodily, seřežte až k zemi. Červené plody jsou velké, chutné, sladké a aromatické. Je odolná kořenovým hnilobám.

Maliník Golden Everest patří ke žlutoplodým odrůdám. Plody jsou velké, velice sladké a voňavé. Plodí na jednoletém dřevě. První plody dozrávají začátkem srpna a zrání pokračuje do časného podzimu.