Roubované okurky

Pěstování okurek
Pěstování okurek

Už jste zkoušeli pěstovat roubované okurky na běžném záhonku?

Jednou jsem dala na doporučení kamarádky a zasadila roubovanou okurku. Byla jsem mile překvapená, jak pěkně roste, bujněji a samozřejmě více plodí. Okurky se roubují na dýni, protože dýně má výrazně mohutnější kořenový systém, a tedy rostlinu zásobuje mnohem více živinami. Roste o poznání lépe, a tak do okamžiku napadení plísní sklidíte dostatečné množství okurek.

A tak jsem následující rok zkusila okurku naroubovat sama. Shlédla jsem video, jak to dělají někde v Asii, vypadalo to tak jednoduše!

Nebojte se a zkuste to! Pomalu nastává čas – hlavně, když se to nepovede, koupíte si ji v obchodě.

Krok za krokem

Právě teď jsem si zasadila semínka. Někdo radí zasadit dýně o pět dní později, rostou totiž rychleji. A prý nejlepší jsou tykve fíkolisté. Okurky jsem zvolila salátové na pole.

Pěstování okurek
roubování okurek

Za pár týdnů, až vyrostou první pravé lístky, za děložními, se do toho zase pustím. Osvědčilo se mi, připadalo mi to jednodušší, vydloubnout ostrou špejlí dírku mezi děložními lístky dýně a vložit tam uříznutou část rostlinky okurky pod děložními lístky.

Vzniklá rostlinka bude mít dvoje děložní lístky. A co je moc důležité, celou tuto rostlinu udržujte ve vlhku! Roste ji a mějte ji pod sklem, a to poměrně dlouho. Já jsem ji zkusila odklopit a hned se jí to nelíbilo, vadla. Myslím, že nevadí, když ji takto necháte i více jak 2 týdny.

Všem vám přeji, ať se to povede a nenechte se odradit hned prvním neúspěchem!!