Vinaři chystají 7. ročník putování po otevřených sklepech Kraj kvetoucí révy 2015


Rok se s rokem sešel a vinaři z Velkých Němčic, Starovic, Křepic a Uherčic opět připravují další ročník cyklistického putování po otevřených sklepech s názvem ‘Kraj kvetoucí révy’. Ten letošní s pořadovým číslem sedm se uskuteční 6. června. Na jeho účastníky čeká kromě otevřených sklepů s možností ochutnávky také cykloturistický výlet a kulturní program přibližující práci vinařů a historii vína.

Loňský ročník se podle předsedy Sdružení vinařů Velké Němčice Jaroslava Samsona velmi vydařil. ‘Účastníkům se líbil jak hlavní, tak doprovodný program, možnost cestovat mezi obcemi zdarma kyvadlovou dopravou a dostatek času, který vinaři věnovali hostům,’ vypočítává Samson. ‘Opět navazujeme na dobrou spolupráci s Vinařským fondem, Jihomoravským krajem, Nadací partnerství, Mikroregionem Hustopečsko, Českým rozhlasem Brno, Rádiem Petrov a dalšími partnery,’ doplnil.

Pohyb účastníků mezi obcemi a sklepeními bude v rámci Kraje kvetoucí révy zajištěn zdarma kyvadlovou autobusovou dopravou. Vlastní dopravní prostředky může návštěvník nechat v bezpečí otevřeného sklepa. Od vlaku z Hrušovan u Brna do Velkých Němčic tam a zpět je možno využít speciální dopravu organizátorů nebo IDS.

Ubytování je možno zajistit v obcích a blízkém okolí.

Vlastní akce bude rozdělena do dvou částí.

První část – cyklovýlet po tematické trase akce v délce cca 30 km. Návštěvníci budou mít možnost se projet na vlastním kole či kolečkových bruslích, ale mohou i pěšky po cyklotrase vedoucí kvetoucími vinicemi o celkové ploše 215 ha. Z vyhlídkových bodů cyklotrasy si prohlédnou zajímavá místa v blízkém či vzdáleném okolí, nebo mohou popojet ze sklepa do sklepa na skleničku a popovídat si s přáteli. Start je z infocentra Rodinného vinařství U Samsonů Velké Němčice, nebo z libovolného otevřeného sklepa zapojeného do projektu v obcích Velké Němčice, Uherčice, Starovice a Křepice – viz mapahttp://www.krajkvetoucirevy.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=11&Itemid=12

Druhá část – kulturní, je zaměřena na účastníky, kteří se rozhodli plně využít nabídky cyklovýletu, a další hosty, kteří se chtějí věnovat ochutnávce a nákupu vína v otevřených sklepech. V průběhu akce se seznámí s jedním z nejdůležitějších období vývoje révy vinné a to je kvetení vinic. Dále pak s architekturou otevřených sklepů, s vinařskými tradicemi a technologiemi, ochutnají kouzlo naší přírody a chuť sluncem prozářeného lahodného moku a dalších produktů révy vinné.

Již tradičně je připraven i doprovodný program. Při nasbírání potřebného počtu razítek z otevřených sklepů se účastníci mohou zúčastnit slosování o hodnotné ceny. Organizátoři také připravili soutěž ‘Vytáhni štupr a vyhré’, prohlídku velkoněmčického kroje a další doprovodné zážitky. Návštěvníkům zahraje i cimbálová muzika a zazpívají mužáci.

Start: z každého otevřeného sklepa, který se účastní projektu

Startovné: 150,- Kč/os., děti do 15 let zdarma

Občerstvení a WC: zajištěno v otevřených sklepech.

Doprovodný program: v otevřených sklepech.

Více na www.krajkvetoucirevy.cz, mobil 777673601

Srdečně zvou členové Sdružení vinařů Velké Němčice, vinaři ze Starovic, Křepic, Uherčic a Velkých Němčic

od


Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *